Dzisiaj jest 15 grudnia 2019, 07:39

Czas środkowoeuropejski letni

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Administrator
Awatar użytkownika

Oddział PTMA: PTMA Warszawa
W imieniu ASTROHUNTERS i swoim zapraszam na premierę filmu „FASTRON-5s”, którego główne sceny zostały nagrane w cudownej scenerii gór w Zwardoniu przy pięknej pogodzie. Oglądając film poznacie historię tego koziołka, jego budowę, jak go ustawić na biegun, jakie ma możliwości. Obraz w jakości full HD i genialna muzyka m.in. takich artystów jak: Przemysław Rudź i Kuba Kowarczyk. Na filmie usłyszycie premierę jednego utworu, którego Przemysław Rudź skomponował specjalnie na moją prośbę, na potrzeby tego filmu, za co artyście tutaj bardzo dziękuję. Szczególnie podziękowania składam tutaj dla Michała Witka (ASTROHUNTERS) za jego ogrom pracy nad filmem, który ten film nakręcił i zmontował w profesjonalny sposób. Gorąco zapraszam na tę premierę. Później film będzie dostępny na You Tube. Przed filmem wygłoszę słowo wstępne. Po filmie zapraszam na dyskusję o filmie. Tak więc zarezerwujcie sobie 1,5 godziny w sobotę 12 lipca 2014 od godz. 20:30 do 22:00.

Załącznik:
fastron_5s_premiera.png
fastron_5s_premiera.png [ 749.74 KiB | Przeglądany 4643 razy ]

Użytkownik
Awatar użytkownika

Oddział PTMA: Katowice
Januszu - super sprawa :) Cieszę się, że powstał ten film. Myślę, że będzie to bardzo użyteczny materiał dla budowniczych i przyszłych posiadaczy FASTONa, czyli m.in. także i mnie, gdyż jestem w trakcie budowy tego koziołka :)
Dziękuję również za to, że moja muzyka mogła zagościć na tym filmie. I to obok muzyki Przemka Rudzia. To dla mnie prawdziwy zaszczyt móc znajdować się w tak zacnym astronomiczno-muzycznym towarzystwie.
Niestety nie będę mógł zobaczyć audycji na żywo z prezentacją filmu. W najbliższy weekend będę poza domem, prawdopodobnie bez dostępu do sieci, więc zobaczę sobie później na YT.

Administrator
Awatar użytkownika

Sprytnie przed samym meczem.
Januszu. Nie lepiej było by udostępnić w jednym momencie na YT i w postaci TV PTMA?

Obrazek Mój profil na Facebooku
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii, Zarząd Główny, http://www.ptma.pl, http://www.forum.ptma.pl, Oddział Katowice, http://www.ptma.astrocd.pl
Urania - Postępy Astronomii (oficjalne czasopismo PTA i PTMA), http://www.urania.edu.pl
tel. 880-184-000, e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
------------------------------------------------------------
Wielka wyprawa Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii na całkowite zaćmienie Słońca. USA 2017.

Administrator
Awatar użytkownika

Marku. To będzie prawie jednocześnie. Tylko najpierw będzie prezentacja filmu na kanale PTMA Warszawa TV live wraz z niezbędnym słowem wstępu. A link na You Tube będzie po transmisji także dostępny.
Poza tym, każdy kto będzie chciał puścić ten film w oryginalnej jakość full HD z dysku, będę miał udostępnioną taka wersję.
Będzie można ode mnie przegrać na swój dysk (3,7 GB), a także od Ciebie w Altusie jeśli się zgodzisz.

Nowy użytkownik
Awatar użytkownika

Oddział PTMA: PTMA O/Warszawa
Zapraszam na zwiastun filmu "FASTRON 5s", a w sobotę na premierę samego filmu na PTMA Warszawa TV live.

Synta 10", Lunt LS35T B400 H-alpha, Celestron SkyMaster 20x80, Vixen NLV 6mm, ES 14 mm, Sky Watcher UWA 20mm, Baader Scopos 30 mm, Lumicon H-Beta 1.25", Lumicon OIII 1,25, Baader UHC-S 1.25",
Panasonic AC90

Obrazek

Administrator
Awatar użytkownika

Dołączam się do zachęcenia obejrzenia zapowiedzi filmu :)

Nowy użytkownik
Awatar użytkownika

Oddział PTMA: PTMA O/Warszawa
Od wczoraj film ogólnie dostępny w sieci. Zachęcam wszystkich do oglądania, którzy nie mogli zobaczyć premiery. Szczególnie polecam tym, którzy FASTRONa już posiadają, jak również tym, którzy zastanawiają się nad jego zbudowaniem.

Zapraszam również na naszą stronę, gdzie dołączyłem krótki tekst na temat filmu.

http://www.astrohunters.pl/9-aktualnosc ... on-5s.html

Synta 10", Lunt LS35T B400 H-alpha, Celestron SkyMaster 20x80, Vixen NLV 6mm, ES 14 mm, Sky Watcher UWA 20mm, Baader Scopos 30 mm, Lumicon H-Beta 1.25", Lumicon OIII 1,25, Baader UHC-S 1.25",
Panasonic AC90

Obrazek

Użytkownik
Awatar użytkownika

Dzisiaj wreszcie wygospodarowałem chwilkę czasu (w przewie podczas budowy FASTRONa :)) by obejrzeć sobie na spokojnie film.
Michał - odwaliłeś kawał dobrej roboty. Koncepcja filmu jest jak najbardziej słuszna. Pewnie będzie bardzo pomocna dla przyszłych użytkowników i konstruktorów FASTRONa. Z pewnością obejrzę go jeszcze nie raz, gdy będę "walczył" ze swoim FASTRONem. Dopatrzyłem się też kilku niewielkich niedociągnięć. W pewnym momencie głos Janusza nie był zgrany z wizją. Być może to jakiś błąd podczas montażu (zdaję sobie sprawę, że to mozolna praca), bo nie sądzę, żeby kamera nagrywała dźwięk z opóźnieniem w stosunku do obrazu. Zwróć też uwagę, by utrzymać głośność całego miksu audio na mniej więcej zbliżonym poziomie. Kilka razy musiałem ingerować pokrętłem VOL by móc komfortowo oglądać film. Wiem, że stawiasz pierwsze kroki w filmowaniu, więc nie chciałbym, byś źle odebrał moje uwagi. Sam już trochę siedzę w tzw. branży muzycznej, więc spotkałem się już z podobnymi sprawami.
Niemniej jednak cieszę się niezmiernie, że powstał film promujący FASTRONa. Dziękuję również za wykorzystanie w nim kilku moich nagrań.
Życzę kolejnych, wielu ciekawych projektów filmowych. Masz chłopie oko do fajnych ujęć i wykorzystujesz swój talent jak należy. Tak trzymaj 8-)

Pozdrawiam
Kuba :)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Czas środkowoeuropejski letni