Forum PTMA
http://forum.ptma.pl/

Obserwacje Perseidów w Szczecinie
http://forum.ptma.pl/viewtopic.php?f=17&t=319
Strona 1 z 1

Autor:  Tadeusz Smela [ 04 sierpnia 2014, 15:37 ]
Tytuł:  Obserwacje Perseidów w Szczecinie

Perseidy to piękne i bardzo malownicze zjawisko.
14 sierpnia (wieczór przed długim weekendem) po raz kolejny organizujemy publiczny pokaz nieba dla mieszkańców Szczecina.

Wstępnie mamy uzgodnione z lokalnymi mediami (TVP oddział w Szczecinie, Polskie Radio Szczecin i Głos Szczeciński) nagłośnienie wydarzenia.

Oprócz Perseidów mamy zamiar pokazać obiekty głębokiego nieba przez kilkanaście teleskopów.

Na naszym fragmencie Facebooka przyjście na wydarzenie https://www.facebook.com/events/493952194068780/ jak dotychczas zapowiedziało ponad 140 osób.

Jeżeli będziecie w okolicach Szczecina 14 sierpnia to zapraszamy do Parku Kasprowicza :)
Początek obserwacji godzina 21:30.

Autor:  Tadeusz Smela [ 04 sierpnia 2014, 21:20 ]
Tytuł:  Re: Obserwacje Perseidów w Szczecinie

W lokalnych mediach elektronicznych już o tym piszą.

http://www.wszczecinie.pl/nocne_obserwa ... 19880.html

Autor:  Marcin Biskupski [ 07 sierpnia 2014, 12:44 ]
Tytuł:  Re: Obserwacje Perseidów w Szczecinie

Tutaj postaramy się w miarę na bieżąco wrzucać linki do zapowiedzi medialnych obserwacji Perseidów w Szczecinie:
http://astronomia.szczecin.pl/ptma-w-mediach/208-zapowiedzi-medialne-przed-obserwacjami-perseidow-w-parku-kasporowicza-14-sierpnia-2014

Pozdrawiam...

Autor:  Marcin Biskupski [ 15 sierpnia 2014, 16:30 ]
Tytuł:  Re: Obserwacje Perseidów w Szczecinie

Czas na podsumowanie.
Wydarzenie bez mała możemy uznać za sukces. Zarówno szum medialny przed, jak i frekwencja wczorajszego wieczoru, mile nas zaskoczyły. Oczywiście zainteresowanie mediów Perseidami nie było przypadkowe. Chylimy tu czoła przed Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, moim zdaniem ich wieczór obserwacyjny 12 sierpnia, gaszenie światła na Stadionie Narodowym i promocja właśnie tego wydarzenia w ogólnopolskich mediach przyczyniły się do dużego zainteresowania wszystkich praktycznie lokalnych, szczecińskich mediów. Dostaliśmy przyjemnym rykoszetem, za co dziękujemy:)

Fakty.
Impreza nagłośniona była jak żadna poprzednia, którą od stycznia udało nam się zorganizować. W internecie pojawiło się kilkanaście informacji na ten temat, byliśmy zaproszeni do TV Pomerania, TVP Szczecin zamieściła materiał o wydarzeniu we wczorajszej "Kronice" - programie o najlepszej oglądalności, udzieliliśmy wywiadu dla Radio Szczecin, Radio Stargard, artykuły o naszej imprezie ukazały się we wszystkich szczecińskich gazetach lokalnych. (http://astronomia.szczecin.pl/ptma-w-mediach/208-zapowiedzi-medialne-przed-obserwacjami-perseidow-w-parku-kasporowicza-14-sierpnia-2014

Na wydarzenie Perseidy - obserwujemy spadające gwiazdy na Facebooku 'zapisało się' blisko 500 osób, w czasie promocji imprezy przybyło nam ponad 50 fanów na FB. Rzeczywistą liczbę gości podczas wczorajszego wieczoru szacujemy na ok 700. Mimo walki z pogodą (częściowe zachmurzenie) ludzie byli nad wyraz cierpliwi i zainteresowani naszymi opowieściami. Mało tego, mnóstwo osób wykazywało silną potrzebę wiedzy astronomicznej, kradnąc nam więcej niż 5 minut czasu:)

Prawdopodobnie doszło nam kilku nowych członków, a przy okazji "spadających gwiazd" zrobiliśmy pierwszy krok ku naszej jesiennej inicjatywie - wzięcia udziału w konkursie w ramach "Budżetu obywatelskiego na 2015 rok", dzięki któremu jest możliwe sfinansowanie budowy obserwatorium astronomicznego w Szczecinie. Goście wydarzenia dostali zakładki do książek z informacjami na temat naszej inicjatywy, zachęcaliśmy ich także do głosowania na nasz projekt w październiku. Ten temat zresztą, również na forum ZG, będziemy szerzej poruszać w najbliższych miesiącach. Poniżej link do strony stworzonej w celu promocji idei:
http://obserwatoriumdlaszczecina.pl/

Na deser podrzucam linka do krótkiej fotorelacji z wczorajszego wieczoru:
http://astronomia.szczecin.pl/aktualnosci/209-fotorelacja-z-obserwacji-perseidow-w-parku-kasprowicza

Strona 1 z 1 Czas środkowoeuropejski letni
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/