Forum PTMA
http://forum.ptma.pl/

Obserwatorium dla Szczecina
http://forum.ptma.pl/viewtopic.php?f=17&t=374
Strona 1 z 1

Autor:  Marcin Biskupski [ 08 września 2014, 12:43 ]
Tytuł:  Obserwatorium dla Szczecina

Cześć,
od jakiegoś czasu promujemy inicjatywę, która powstała w związku ze zbliżającym się głosowaniem na projekty Budżetu Obywatelskiego na rok 2015.
Jest możliwe wybudowanie Szczecińskiego Obserwatorium Astronomicznego właśnie w ramach tzw. konsultacji społecznych (http://www.konsultuj.szczecin.pl).

Złożony wniosek zakłada budowę w pełni zrobotyzowanego obserwatorium z wygodnym dostępem do teleskopu przez internet (wzorem http://www.itelescope.net czy http://www.lightbuckets.com) .
Ze sprzętu, poza "indywidualnymi" mieszkańcami Szczecina i nie tylko, będą mogły korzystać również szkoły i uczelnie co jednym z najważniejszych naszych argumentów "za".
Pomysł budowy obserwatorium szczegółowo opisujemy na stronie http://www.obserwatoriumdlaszczecina.pl, tam też znajdują się informacje jak i kiedy głosować. Utworzyliśmy również fanpage na FB traktujący o pomyśle: http://www.facebook.com/obserwatoriumdlaszczecina. Już teraz profil "lubi" blisko 600 osób dlatego widzimy realną szansę na powodzenie przedsięwzięcia.

Głosowanie na złożone wnioski odbędzie się 1-21 października. Do tego czasu mamy prośbę do wszystkich, którzy mogą nam pomóc w promocji tego wydarzenia o udostępnianie powyższego profilu FB wśród własnych znajomych, podsyłanie w.w. strony komu się da i zwyczajne namawianie na wzięcie udziału w głosowaniu. Każdy głos jest ważny! Zwycięski projekt z ubiegłego roku zgromadził blisko 3 tys. głosów, tyle mniej więcej potrzebujemy by zwyciężyć!

Autor:  Marcin Biskupski [ 08 września 2014, 13:01 ]
Tytuł:  Re: Obserwatorium dla Szczecina

Dodam, że nasz entuzjazm jest solidnie podpierany przez media lokalne. Do tej pory ukazało się już sporo wzmianek w prasie, necie radio i tv (w zeszłym tygodniu opowiadaliśmy o pomyśle w TV Pomerania), od początku jesteśmy wymieniani w gronie faworytów:)
Tutaj archiwizujemy te artykuły...
http://astronomia.szczecin.pl/ptma-w-me ... -w-mediach

Autor:  Tomasz Suchodolski [ 08 września 2014, 13:18 ]
Tytuł:  Re: Obserwatorium dla Szczecina

Akcja udostępniania właśnie ruszyła :)

Strona 1 z 1 Czas środkowoeuropejski letni
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/