Forum PTMA
http://forum.ptma.pl/

Piknik - docenili nas
http://forum.ptma.pl/viewtopic.php?f=20&t=890
Strona 1 z 1

Autor:  Krzysztof Piasecki [ 07 października 2016, 23:09 ]
Tytuł:  Piknik - docenili nas

Poniżej ocena naszego stanowiska dokonana przez organizatorów - bardzo dobra, to zasługa koleżanek i kolegów z PTMA oraz nauczycieli i uczniów z Legionowa. Dziękuję wszystkim !!!!

W opinii naszego ewaluatora stanowisko PTMA miało zdecydowanie naukowy charakter, było interaktywne, dobrze zorganizowane i estetyczne. Bardzo dobre stanowisko. Prezenterzy tłumaczyli zjawiska ze swadą i w klarowny sposób. Pokazy były ciekawe. Znakomity był Średniowieczny zegar astronomiczny wydrukowany w 3D. Bardzo ciekawa, unikatowa konstrukcja, świetnie sprawdzająca się na pikniku. Wszystkie pokazy prezentowane na stanowisku były naprawdę ciekawe. Najmniej wyróżniał się pokaz „Świat widziany w skali mikro” - w porównaniu z innymi prezentowanymi na stanowisku, był mniej pomysłowy i unikatowy (ale nadal bardzo dobry). Co można jeszcze poprawić- kilka uwag naszego ewaluatora: Camera Obscura - Przydałoby się więcej animowania osób czekających w kolejce. Można było np.za pomocą narysowanego schematu wyjaśnić podstawy fizyczne prezentowanego zjawiska. Warto przypomnieć aby nie jeść na stanowisku przy zwiedzających. Nawet na plenerowej imprezie typu piknik talerz z jedzeniem nie powinien stać obok eksponatów. Znacznie lepiej zrobić przerwy na odpoczynek i jedzenie. Stanowisko było ocenione generalnie bardzo pozytywnie – jako bardzo dobre. Gratulujemy! Czekamy na Państwa zgłoszenie na kolejny Piknik Naukowy.Mamy nadzieję, że powyższe spostrzeżenia członków Zespołu Programowego będą dla Państwa wartościowym uzupełnieniem procesu przygotowania i realizacji stanowiska piknikowego.

Korzystając z okazji, życzymy Państwu niesłabnącego entuzjazmu i zaangażowania w działania związane z upowszechnianiem nauki.Pozdrawiamy,

Zespół Organizacyjny Pikniku Naukowego

Strona 1 z 1 Czas środkowoeuropejski letni
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/