Forum PTMA
http://forum.ptma.pl/

Trzecie Zabranie Zarządu
http://forum.ptma.pl/viewtopic.php?f=24&t=326
Strona 1 z 1

Autor:  Marek Substyk [ 07 sierpnia 2014, 11:21 ]
Tytuł:  Trzecie Zabranie Zarządu

W dniu 4 października 2014 (sobota) o godz. 12.00 odbędzie się w Krakowie zebranie członków Zarządu Głównego PTMA oraz Komisji Rewizyjnej.
Prosimy o zarezerwowanie sobie tej daty.
Proponowany program zebrania zostanie podany w późniejszym terminie.

Autor:  Agnieszka Nowak [ 10 września 2014, 17:18 ]
Tytuł:  Re: Trzecie Zabranie Zarządu

Plan zebrania

1. Informacje o pracach Zarządu Głównego od poprzedniego zebrania dn. 21.06.2014 r.
2. Informacje o rejestrze KRS
3. Powołanie komisji do spraw zmian w Statucie
4. Bieżące sprawy biura Zarządu Głównego PTMA
5. Plan pracy na najbliższy kwartał
6. Wolne wnioski

Serdecznie zapraszam
Mieczysław Janusz Jagła – Prezes PTMA

Autor:  Tomasz Suchodolski [ 07 października 2014, 19:45 ]
Tytuł:  Re: Trzecie Zabranie Zarządu

4 października b.r. w siedzibie głównej PTMA w Krakowie odbyło się kolejne spotkanie Zarządu Głównego. W obradach uczestniczyło kilkanaście osób reprezentujących ścisły Zarząd, m.in. Prezesi Oddziałów. Jak zawsze swoją obecnością zaszczycił nas Prezes Honorowy PTMA, Pan dr Henryk Brancewicz.
Od ostatnich wyborów do dnia zebrania odnotowano duży postęp w odnowieniu nadszarpniętego wizerunku PTMA, jaki znaliśmy z lat ubiegłych. Uruchomione zostało oczekiwane od dłuższego czasu forum dyskusyjne PTMA, http://www.forum.ptma.pl/, odnowiona została również główna strona internetowa. Dużą popularnością cieszy się również profil PTMA na stronie portalu społecznościowego Facebook, https://www.facebook.com/zgptma.
W kwestii formalnej Zarząd dopełnił zobowiązań uaktualniając wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym. W związku z powyższym nowy Zarząd został w pełni zatwierdzony przez KRS.
Szykują się również zmiany w statucie. Do życia powołana została komisja, która ma na zadanie opracować na podstawie aktualnego statutu, nową jego wersje dopasowaną do aktualnych realiów i potrzeb. W komisji zasiedli: Wojciech Krajewski, Tadeusz Smela i Sebastian Soberski.
Gościem specjalnym zebrania był prof. dr hab. Maciej Mikołajewski, który zaprezentował nam czasopismo Urania – Postępy Astronomii. Podczas dyskusji omówiono zasadność większego wpływu PTMA na ww. wydawnictwo. Przypomnę, że czasopismo prowadzone jest w tej chwili zarówno przez Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA) jak i Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii (PTMA). Rola PTMA ograniczała się wyłącznie do przekazywania redaktorom Uranii informacji o poczynaniach poszczególnych Oddziałów. Pan prof. Maciej Mikołajewski zaproponował dla PTMA stanowisko zastępcy redaktora naczelnego. Przy kandydaturze samego zainteresowanego, funkcję tę objął Marek Substyk, wiceprezes PTMA. Dyskusje tyczyły również konferencji powiązanej z 50-leciem powstania Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach. Podczas spotkania Pan Janusz Wiland, wiceprezes PTMA, zaprosił prezesa PTMA, Pana Janusza Jagłę na konferencję pt. „Astronomia i badania kosmiczne w edukacji”, która odbędzie się w Warszawie, 8-go listopada.
Kolejne spotkanie Zarządu zaplanowane zostało na koniec marca 2015 roku.

Załączniki:
zebranie.jpg
zebranie.jpg [ 37.12 KiB | Przeglądany 6548 razy ]

Autor:  Marek Substyk [ 08 października 2014, 09:44 ]
Tytuł:  Re: Trzecie Zabranie Zarządu

Dziękuję Tomku za relację.

Autor:  Ariel Majcher [ 08 października 2014, 15:16 ]
Tytuł:  Re: Trzecie Zabranie Zarządu

Na zebraniu wspomniałem, że mam ewentualnie sporą liczbę segregatorów z różną ilością koszulek w środku do zagospodarowania. Wtedy Prezes Brancewicz stwierdził, że powinienem ich kilka przywieźć ze sobą. Mam pytanie, czy temat nadal jest aktualny i ile takich segregatorów zabezpieczyć dla ZG?

Dostałem też informację, że panowie, którzy przejęli po nas te segregatory mają do oddania jakieś tekturowe pudełka na publikacje (cokolwiek to znaczy, bo ich nie widziałem i nie potrafię opisać). Gdyby byli na nie chętni, to musiałbym to wiedzieć dzisiaj, bo stoją one już na korytarzu, gotowe do wyniesienia na śmietnik, co pewnie stanie się jutro.

Autor:  Agnieszka Nowak [ 08 października 2014, 19:13 ]
Tytuł:  Re: Trzecie Zabranie Zarządu

Segregatory w ZG są, ale pani Zosia z Torunia mówiła, że im by się bardzo przydały

Autor:  Ariel Majcher [ 10 października 2014, 13:34 ]
Tytuł:  Re: Trzecie Zabranie Zarządu

Pani Zosia kontaktowała już się ze mną w tej sprawie i dla niej segregatory mam. Myślałem, że przydałyby się też w ZG. Skoro nie, to dam znać komu trzeba, że reszty segregatorów nie potrzebujemy.

Strona 1 z 1 Czas środkowoeuropejski letni
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/