Forum PTMA
http://forum.ptma.pl/

Ostoja Ciemnego Nieba Izdebno- tu naprawdę chronimy niebo!
http://forum.ptma.pl/viewtopic.php?f=45&t=447
Strona 1 z 1

Autor:  Tomasz Zaraś [ 12 listopada 2014, 09:38 ]
Tytuł:  Ostoja Ciemnego Nieba Izdebno- tu naprawdę chronimy niebo!

Pora ogłosić Światu dobrą nowinę! Ostoja Ciemnego Nieba w Izdebnie, doczekała się pierwszych nowych opraw lamp ulicznych. Wprawdzie z przyczyn zapewne ekonomicznych, pojawiły się dopiero dwa nowe punkty świetlne tam, gdzie nie było ich wcale. Ale za to już są zachowane wszelkie wymogi i standardy, pod względem ochrony ciemnego nieba.

A głównie nam o to chodziło, aby zachować kompromis między oświetloną ulicą dla mieszkańców i nie zaśmieconym rozproszonym światłem niebem, które tutaj, ma wyjątkowe walory.
Jak widać, wszystko można zrobić, wystarczy jedynie doprowadzić do dialogu ludzi najbardziej zainteresowanych, a później wspólnie współpracować, by uzyskać wyznaczone cele.

Nie ukrywam, bardzo się cieszę z tego faktu, że udało nam się sprawić, że niebo będzie tutaj w dwóch sołectwach (może kiedyś ich przybędzie?) w Gminie Sieraków, już zawsze chronione, przed niewłaściwym oświetleniem, z którym musi się borykać jeszcze tak wiele miast i wsi, nie tylko w naszym kraju.

Pozostaje nam czekać z niecierpliwością, kiedy to wymianie zostaną poddane stare lampy uliczne w okolicy na nowe, czym jeszcze bardziej poprawią warunki obserwacji astronomicznych, a okolicy dodadzą uroku.

Załączniki:
lampybigfoto.JPG
lampybigfoto.JPG [ 3.28 MiB | Przeglądany 3963 razy ]
jailampy.JPG
jailampy.JPG [ 4.16 MiB | Przeglądany 3963 razy ]

Autor:  Piotr Skorupski [ 12 listopada 2014, 13:08 ]
Tytuł:  Re: Ostoja Ciemnego Nieba Izdebno- tu naprawdę chronimy nieb

Świetna informacja.Gratuluję pomysłu i zapału !

Strona 1 z 1 Czas środkowoeuropejski letni
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/