Forum PTMA
http://forum.ptma.pl/

USA 2020 - wstępnie
http://forum.ptma.pl/viewtopic.php?f=77&t=1222
Strona 1 z 1

Autor:  Marek Substyk [ 03 stycznia 2019, 11:22 ]
Tytuł:  USA 2020 - wstępnie

Cóż może być lepszego od Wyprawy do Stanów Zjednoczonych z sierpnia 2017? Tylko nowa Wyprawa, tym razem bez zaćmienia, jednakże pod kątem astrofotograficznym. Podobnie jak poprzednio odwiedzimy naturalnie ciemne miejsca, aby zmierzyć się z fenomenalną przyrodą Stanów Zjednoczonych.

Kolejna Wyprawa będzie miała miejsce w drugiej połowie maja 2020 roku w okolicach oczywiście nowiu Księżyca. Tak jak poprzednio zaczniemy w Kalifornii i odwiedzimy kilka stanów, w tym na pewno Kalifornię, Utah, Arizonę i Nevadę.
W czasie około 14 dni (dokładny termin nie jest jeszcze znany z powodu braku ofert lotów) zwiedzimy nie tylko ciekawe punkty astrofotograficzne, ale także kilka miejsc, których nie udało nam się zobaczyć w 2017 roku. Na dzisiaj dokładny plan Wyprawy nie jest znany z racji nieznajomości miejsca startu i zostanie opublikowany na początku czerwca 2019 roku. Na pewno tym razem nie będzie to tak wielka gonitwa jak poprzednio, jednak też nie będziemy się nudzić w jednym miejscu.
Uprzedzając pytania o koszty podam, że zapewne nie będą się różnić od poprzednich w wysokości 8.000 zł. wliczając w to przelot w dwie strony, wynajem dużego samochodu typu Dodge Grand Caravan, noclegi w hotelach (pokoje 4 os.), paliwo, wstęp do parków narodowych (Annual Pass). Obowiązkowo będziemy się również ubezpieczać.

Prosimy o upewnienie się, czy mają Państwo odpowiednie dokumenty, takie jak: ważny paszport. Jeśli wybierają się Państwo do Stanów Zjednoczonych z polskim paszportem, prosimy pamiętać o konieczności posiadania wizy amerykańskiej.
Przypominamy, że pasażerowie nie posiadający wizy, nie będą wpuszczeni na pokład samolotów odlatujących do USA.

Wielkość grupy: do 24 osób.
Czas trwania: ok. 14-16 dni
Zakwaterowanie: hotele (***), pokoje 4 osobowe z łazienkami.
Wyżywienie: jeśli będzie w ofercie hotelu śniadanie można z niego korzystać

Przebieg wyprawy i przygotowania będzie można śledzić na naszym profilu https://www.facebook.com/wyprawy.ptma

Zadatek
Osoba, która wypełni formularz i spełnia poniższe wymagania zobowiązuje się do wpłaty zadatku w wysokości 1000 zł. na numer rachunku, który organizator wskaże po rozpoczęciu możliwości zakupu biletów, czyli nie wcześniej niż po 1 czerwca 2019 roku.
Warunki wyjazdu
a) ważny paszport i wiza minimum do końca 2020 roku
b) możliwość natychmiastowego zakupu biletu (od około 1 czerwca 2019)
c) potwierdzenie przyjęcia do udziału w Wyprawie

Termin do 1 czerwca 2019 proszę traktować jak czas na podjęcie decyzji, wyrobienie paszportu czy wizy. Oczywiście aktywnie pomagamy wypisać wniosek wizowy.

Zobacz nasze filmy z 2017 roku - https://www.youtube.com/playlist?list=P ... 4OREb-Kl8-Załączniki:
Komentarz: Wstępny plan (bez zobowiązań)
Image 2019-01-03 10 19 39.png
Image 2019-01-03 10 19 39.png [ 626.99 KiB | Przeglądany 896 razy ]

Strona 1 z 1 Czas środkowoeuropejski letni
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/