Rejestracja: 21 maja 2014, 09:08 Posty: 15 Oddział PTMA: Warszawa
Filmiki nie są złe, ale moim zdaniem ten drugi film Islandia 2014 w 8 dni i w114 sekund to te zdjęcia skaczą w rytm muzyki w sumie, trzeba mieć wielkie oczy by coś wypatrzyć, na filmie ale jak tytuł jest taki a nie inny to nie pozostaje nic innego jak przyznać race autorowi.
Rejestracja: 18 maja 2014, 22:11 Posty: 447 Oddział PTMA: Katowice
Islandia 2014 - filmy Lepiej później niż wcale, a pokazać trzeba. A więc całość nie będzie w postaci jednego filmu ale kilku, związanych z konkretnym miejscem. Polecam zobaczyć wszystkie i to subskrybcji kanału, bowiem ukażą się za kilka dni pozostałe.
Geysir – islandzki gejzer położony w dolinie Haukadalur Od jego nazwy pochodzi miano nadane tego typu źródłom geotermalnym na całym świecie - gejzer. Nazwa ta odnosi się również do całego pola geotermalnego, na terenie którego znajduje się również gejzer Strokkur, a także mniejsze źródła geotermalne - Smiour i Litli-Strokkur. Geysir wyrzucał wodę na wysokość 80 metrów od XIV wieku do lat 60. XX wieku. Obecnie wyrzuca wodę na kilka metrów co ok 48 godzin (niezbyt regularnie).
Dyrhólaey Niewielki półwysep lub cypel, znany dawniej przez angielskich żeglarzy jako Cape Portland. Położony w pobliżu miejscowości Vík í Mýrdal, stanowił do 1918 najdalej na południe wysunięty punkt Islandii. Najbardziej charakterystycznym elementem tego miejsca jest stworzony przez erozję wielki otwór w skale budującej cypel, tworzący monumentalny łuk, wystarczająco obszerny, by mogła przepłynąć przez niego łódź, czy nawet przelecieć niewielki samolot. Uważa się, że cypel był w przeszłości wyspą, powstałą na skutek podwodnej erupcji wulkanicznej 80 000 lat temu. Wskazuje na to również islandzka nazwa, której znaczenie jest zlepkiem trzech słów: drzwi, otwór i wyspa.
Reynisdrangar to bazaltowe kolumny wystające z morza niedaleko Vík í Mýrdal na Islandii. Legenda głosi, że są to trzy trolle zamienione w kamień, gdy na wybrzeżu zastał je świt, zanim udało im się zwodować niesiony trzymasztowy okręt. Urok czarnej plaży, nad którą dominują ponure ale jakże piękne, czarne skały Reynisdrangur, górujące wśród fal niczym smoczy grzbiet uważane często też za szpony czarownicy.
Jökulsárlón z języka islandzkiego oznacza dokładnie: "laguna lodowcowa". Jezioro powstało ok. 40 lat temu gdy cofnął się lodowiec Breioamerkurjökull, który jest częścią czapy lodowej lodowca Vatnajökull. Bryły lodu, które odrywają się od lodowca, pływają w jeziorze a następnie spływają wąskim ujściem do oceanu. Tutaj kręcono fragmenty: "Tomorrow Never Dies", jednego z filmów z Jamesem Bondem.
Rejestracja: 18 maja 2014, 22:11 Posty: 447 Oddział PTMA: Katowice
Gullfoss (pl. Złote wodospady) – wodospad znajdujący się w Islandii. Gullfoss leży na rzece Hvítá. Składa się z dwóch kaskad, pierwsza mierzy 11 metrów, druga, położona pod kątem w stosunku do pierwszej, ma wysokość 21 metrów. W każdej sekundzie przepływa przez niego 400 metrów sześciennych wody. Na początku XX wieku Gullfoss miał być przekształcony w hydroelektrownię, jednak plany zarzucono. Według jednej wersji przyczyniły się do tego protesty mieszkańców, według drugiej brak funduszy. Wokół wodospadu założono park narodowy. Obecnie Gullfoss jest atrakcją turystyczną, wokół niego wybudowano hotele i punkty widokowe.
Rejestracja: 18 maja 2014, 22:11 Posty: 447 Oddział PTMA: Katowice
Wodospad Skógafoss
Jest jednym z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych wodospadów na Islandii o wysokości 60 i szerokości 25 metrów. Wzdłuż jego zbocza biegnie szlak, którym można wejść na samą górę i podziwiać fragment rzeki Skóga, z którego się wywodzi.
Droga jaka pokonaliśmy aby dotrzeć na Islandię była długa. Tak to wyglądało.
Rejestracja: 18 maja 2014, 22:11 Posty: 447 Oddział PTMA: Katowice
Wodospad Foss a Sidu Dosłownie "Wodospad w Sidu", spadający z wysokiego klifu z wysokości 70 metrów. Wodospad doskonale widoczny z drogi numer 1, znajduje się 11 km od Kirkjubajarklaustur.
Rejestracja: 18 maja 2014, 22:11 Posty: 447 Oddział PTMA: Katowice
Hvannadalshnúkur to szczyt górski pochodzenia wulkanicznego położony w południowo-wschodniej Islandii. Jest też najwyższym szczytem kraju. Według pomiarów z sierpnia 2005 roku wznosi się na 2109,6 m n.p.m.. Pierwszy raz zdobyty przez Norwega, Hansa Frisaka w 1813 r. Drugim zdobywcą szczytu był Anglik Fr. W. Howell w 1891 r. Pod względem budowy geologicznej jest to typowy nek ryolitowy, pozostałość silnie zerodowanego wulkanu Örafajökull. Wraz z sąsiednimi szczytami wznosi się jako nunatak nad powierzchnię lodowca Vatnajökull. Góra leży w rejonie Parku Narodowego Skaftafell. Z góry opada wiele lodowców, tworzących niesamowite formacje lodowe. Ten, jak i inne filmy z Islandii w rozdzielczości FullHD oraz 50 kl/sek.
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość
Nie możesz tworzyć nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz dodawać załączników