Forum PTMA
https://forum.ptma.pl/

Astronarium, sezon 3
https://forum.ptma.pl/viewtopic.php?f=100&t=806
Strona 1 z 1

Autor:  Marek Substyk [ 15 kwietnia 2016, 09:17 ]
Tytuł:  Astronarium, sezon 3

W najbliższą sobotę rozpoczynamy emisję trzeciego już sezonu ASTRONARIUM. Serię kolejnych 13 programów rozpoczyna odcinek 22. pt. "Planety pozasłoneczne".
Odkrycia i poszukiwania planet pozasłonecznych w znacznej mierze zdominowali Polacy. Po pokazanym, w poprzednim odcinku ASTRONARIUM, odkryciu planet wokół pulsara, zobaczymy metody badań i wyniki poszukiwań planet uzyskane w projektach OGLE, Pensylwańsko-Toruńskim Projekcie Poszukiwań Planet (PTPS) wokół czerwonych olbrzymów oraz plany projektu Solaris poszukiwania planet w układach podwójnych.
Relację z badań poszczególnych zespołów przekażą ze swoich laboratoriów Igor Soszyński (OGLE), Andrzej Niedzielski i Aleksander Wolszczan (PTPS) oraz Maciej Konacki (OGLE, Solaris).
Premiera: TVP3 sobota 16 kwietnia godz. 17:00 powt. 24:15 oraz środa 20 kwietnia godz. 11:45 i 24:55 (pasmo ogólnopolskie).
Wszystkie dotychczasowe programy w lepszej niż na większości anten TVP3 rozdzielczości: https://www.youtube.com/c/AstronariumPl
Zachęcamy do wykorzystywania programów dostępnych przez Internet podczas lekcji w szkołach, spotkań z młodzieżą, pokazów nieba i wykładów popularnonaukowych, festiwali nauki, zlotów miłośników astronomii i innych imprez astronomicznych. Zachęcamy do organizowania przy okazji spotkań z astronomami występującymi w poszczególnych odcinkach oraz - w miarę możliwości - z autorami programu.

Załączniki:
astronarium.jpg
astronarium.jpg [ 94.54 KiB | Przeglądany 4981 razy ]

Strona 1 z 1 Czas środkowoeuropejski letni
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/