Dzisiaj jest 24 czerwca 2021, 15:26

Czas środkowoeuropejski letni
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: 23 lipca 2016, 09:19 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 maja 2014, 22:11
Posty: 450
Oddział PTMA: Katowice
Obrazek

Masz swój ciekawy film prezentujący interesujące zjawisko na niebie lub sposób popularyzacji astronomii w Polsce?
Jeżeli zawiera głównie zagadnienia związane z astronomią, to organizowany przez Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii Festiwal jest dla Ciebie.
Wyślij zgłoszenie oraz film i wygraj cenne nagrody.


Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii organizuje w dniach 18-20 listopada w Niepołomicach, II Ogólnopolski Festiwal Amatorskich Filmów Astronomicznych.
W Festiwalu może brać udział każda osoba, która w sposób amatorski wykona lub wykonała krótki, maksymalnie 15-minutowy film o tematyce astronomicznej.
Głównymi kryteriami oceny filmów będą walory naukowo-dydaktyczne, oryginalność, jak również estetyka i jakość wykonania.
W głównym dniu festiwalowym zaprezentowane zostaną wszystkie wybrane filmy festiwalowe, a jury wybierze najlepsze trzy prace w dwóch kategoriach filmu astronomicznego i timelapse, ogłaszając zwycięzcę oraz wybierając dwa kolejne miejsca. Dodatkowo trzy filmy otrzymają wyróżnienia, a każdy z zaproszonych gości pamiątkowy dyplom.
Organizator zapewnia uczestnikom festiwalu bezpłatne miejsca noclegowe oraz posiłki
Festiwal to również świetna okazja do poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach, wymiany doświadczeń zarówno sprzętowych jaki i programowych. Daje on możliwość organizowania w przyszłości grup, tworzących ciekawe produkcje, poznawania unikalnych technik montażu, doskonalenia swojego warsztatu.
Zapraszamy do udziału.

Zgłoszenia: http://goo.gl/forms/qHCBTdMf2pLX4NSl1

Regulamin festiwalu p.t. „II Ogólnopolski Festiwal Amatorskich Filmów Astronomicznych” (OFAFA 2016)

1. Organizatorem festiwalu jest Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii, ul. Miodowa 13a/35, 31-055 Kraków, NIP: 676-11-27-349, KRS: 0000065916, Regon: 000804046, e-mail: zarzad@ptma.pl, zwany dalej „Organizatorem”.
2. II Ogólnopolski Festiwal Filmów Astronomicznych, zwany dalej „Festiwalem” jest przeglądem filmowej twórczości amatorskiej o tematyce astronomicznej. Uczestnicy Festiwalu nie mogą profesjonalnie zajmować się produkcją filmową, telewizyjną czy scenariuszową. Uczestnik Festiwalu nie może również korzystać z pomocy profesjonalistów.
3. Festiwal organizowany jest w Niepołomicach, w dniach od 18 do 20 listopada 2016 roku.
4. Głównym celem Festiwalu jest promowanie i popularyzacja tematyki astronomicznej. Udział w Festiwalu mogą wziąć twórcy filmów, w których głównym motywem są zagadnienia związane z astronomią i ciekawymi zjawiskami na niebie. Filmy powinny posiadać walory artystyczne oraz edukacyjne. Niemniej Jury oceni również oryginalność, jak również estetykę i jakość wykonania.
5. W Festiwalu może brać udział każda osoba, również nie będąca członkiem Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii.
6. Maksymalna ilość wysłanych prac przez jednego uczestnika wynosi 3 (trzy). Uczestnik nie może brać udziału w innych grupach związanych z tworzeniem filmu, jeśli przesyła filmy w sposób indywidualny. W przypadku nadesłania dużej ilości filmów, Organizator ma prawo do wyboru mniejszej ilości prac po kontakcie z autorem.
7. Warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w Festiwalu jest przesłanie zgłoszenia poprzez prawidłowo wypełniony formularz dostępny na stronie http://goo.gl/forms/qHCBTdMf2pLX4NSl1 i przesłany w terminie do 15 listopada 2016 roku (włącznie). Formularze przesłane po terminie i filmy w nich zgłoszone nie zostaną dopuszczone do Festiwalu. Dla każdej z prac (jeżeli jest ich więcej) należy wypisać osobny formularz zgłoszeniowy.
8. Uczestnik Festiwalu, który zostanie zaproszony do Niepołomic, ma zagwarantowane bezpłatne noclegi, wyżywienie oraz zwrot kosztów dojazdu. Uczestnicy, którzy nie zdecydują się na przyjazd na Festiwal, również biorą w nim udział.
9. Zaproszenie do uczestnika wyślemy drogą elektroniczną na podany adres e-mail lub drogą pocztową. Każdy z uczestników proszony będzie o potwierdzenie osobistego udziału w Festiwalu.
10. W przypadku korzystania podczas montażu filmów z bezpłatnych materiałów zgromadzonych w Internecie, należy podać ich źródło.
11. Po wypisaniu formularza należy wysłać na adres ftp plik z pracą. Organizator, po otrzymaniu pliku usuwa go z serwera ftp. Wgrywany plik musi posiadać odpowiednią nawę w schemacie tytuł_nazwisko. Prosimy nie używać polskich znaków diakrytycznych w nazwie pliku. Plik należy wgrać w ciągu 14 dni od momentu wysłania zgłoszenia.
Serwer FTP:
nazwa hosta (port): ftp.ptma.netstrefa.pl
użytkownik: ptma@ptma.pl
hasło: ptmaptma
12. Alternatywną metodą udostępnienia filmu Organizatorom festiwalu jest wgranie go na takie serwisy jak YouTube czy Vimeo (należy przesyłać organizatorowi link do filmu). Organizator we własnym zakresie pobierze z serwisów wymagany film w najwyższej możliwej jakości. Uwaga: serwisy takie kompresują po przesłaniu wszystkie filmy, co może obniżyć ich jakość.
13. Uaktualnienie o nowszą wersję filmu jest możliwe do dnia zakończenia przyjmowania zgłoszeń, przy czym kolejny wgrywany film na serwer powinien mieć nazwę w schemacie tytuł_nazwisko_2 i ewentualnie z każdą kolejną cyfrą, oznaczającą wersję pliku. W przypadku uaktualnienia poprzez YouTube czy Vimeo, należy poinformować organizatora o tym fakcie, wysyłając odpowiedniego e-maila.
14. Uaktualnienie elektroniczne możliwe jest również do dnia 15 listopada 2016 roku (włącznie).
15. W przypadku niemożliwości wysłania filmu drogą elektroniczną można przesłać film na adres organizatora do dnia 10 listopada (liczy się data dostarczenia filmu). Wysyłany w ten sposób film lub filmy należy nagrać na płycie lub płytach CD/DVD lub pendrive, który zostanie zwrócony autorowi w dniach festiwalu.
Nie ma możliwości dostarczenia filmu bezpośrednio na konkurs w dniu jego rozpoczęcia.
16. Do festiwalu można zgłaszać filmy krótkometrażowe o długości do 900 sekund (15 minut), w dowolnym formacie filmowym i dowolnym kodeku. Zalecamy takie formaty, jak: H264/H265/MP4/MKV.
17. Dane techniczne: przesłany plik video powinien zawierać ścieżkę obrazu i dźwięk, rozdzielczość filmu nie powinna być mniejsza niż 720×576, natomiast maksymalnie może wynosić 3840×2160 (UHD, 4K), film może zwierać więcej ścieżek dźwiękowych (np. 7.1), zalecane proporcje obrazu powinny wynosić 16:9. Organizator przyjmie jednak filmy w każdym z formatów, takich jak 4:3, 3:2, 16:9, 1.85:1, 2.39:1. Maksymalny współczynnik proporcji wynosi: 2.39:1, przepływność, czyli tzw. bitrate, nie powinna być większa niż 80Mbps (UHD, 4K) i 30Mbps (FullHD), minimalna liczba klatek na sekundę: 24, maksymalnie 60.
18. Odtwarzanie na festiwalu odbędzie się z maksymalną jakością możliwości technicznych organizatora.
19. Organizator nie będzie modyfikował zgłaszanego filmu pod jakimkolwiek względem technicznym, chyba że za zgodą i na wniosek zgłaszającego, na postawie osobnych ustaleń związanych z dostosowaniem filmu do projekcji kinowej. Do filmu może zostać dołączone na początku i końcu logo konkursu.
20. Jury wybierze 6 najlepszych filmów w dwóch kategoriach (astronomicznej i timelapse), ogłaszając następujące miejsca: I miejsce – nagroda główna, nagrody za II i III miejsce oraz trzy wyróżnienia. Każdy z uczestników otrzyma również pamiątkowy dyplom. Nagrody w Festiwalu zapewnia Organizator oraz sponsorzy.
21. Uczestnikiem zgłaszającym się do Festiwalu może być jedna osoba lub grupa osób. W przypadku zgłoszenia filmu przez grupę osób, należy wyłonić przedstawiciela, który wypełni zgłoszenie, podając swoje dane. Przedstawiciel będzie też reprezentować grupę osób na Festiwalu.
22. W konkursie można prezentować również filmy pozakonkursowe związane z tematyką astronomiczną, które ze względów formalnych nie mogą brać oficjalnie udziału w konkursie. Dotyczy to w szczególności osób z Zarządu Głównego PTMA (organizatorów), członków Jury, sponsorów oraz ich przedstawicieli. Organizator zastrzega sobie możliwość prezentacji filmów reklamowych sponsorów.
23. Zgłaszający nie może rościć sobie żadnego wynagrodzenia z tytułu pozostawienia filmu w archiwum Organizatora.
24. Organizator zastrzega sobie prawo do wyłączenia z Festiwalu filmów o niskiej jakości technicznej czy też merytorycznej, a także naruszających prawo lub dobre obyczaje oraz godność człowieka.
25. Zgłaszający zgadza się na wielokrotną projekcje zgłoszonego przez siebie filmu podczas Festiwalu oraz w innych wydarzeniach mieszczących się w programie Festiwalu.
26. Zgłaszający zgadza się na wykorzystywanie zgłoszonego przez siebie filmu w materiałach lub programach relacjonujących bądź promujących Ogólnopolski Festiwal Amatorskich Filmów Astronomicznych w trakcie trwania oraz po zakończeniu Festiwalu.
27. Zgłaszający zaświadcza, że przysługują mu pełne prawa autorskie do zgłaszanych prac oraz że zgłoszenie nie narusza praw majątkowych i autorskich innych osób, w tym także innych twórców filmów. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne naruszenia prawa wynikające z nieuprawnionego zgłoszenia filmu do Festiwalu.
28. Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w Regulaminie.
29. Zgłoszenie filmu do udziału w Festiwalu jest równoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.

_________________
Pozdrawiam, Marek Substyk
Portal AstroCD, http://www.astrocd.pl, Forum AstroCD, http://www.forum.astrocd.pl
Sklep AstroCD, Sklep Allegro AstroCD, Obrazek facebook.com/Wydawnictwo.AstroCD
Obrazek Mój profil na Facebooku
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii, Zarząd Główny, http://www.ptma.pl, http://www.forum.ptma.pl, Oddział Katowice, http://www.ptma.astrocd.pl
Urania - Postępy Astronomii (oficjalne czasopismo PTA i PTMA), http://www.urania.edu.pl
tel. 880-184-000, e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
------------------------------------------------------------
Wielka wyprawa Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii na całkowite zaćmienie Słońca. USA 2017.Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 listopada 2016, 14:50 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 maja 2014, 22:11
Posty: 450
Oddział PTMA: Katowice
Program II Ogólnopolskiego Festiwalu Amatorskich Filmów Astronomicznych OFAFA 2016
Niepołomice, 18-20.11.2016 r.

18.11.2016 r. (piątek)
12:00 - 14:00 - Warsztaty filmowe – prowadzi reż. Andrzej Cichocki
14:00 - 15:00 - Rejestracja uczestników w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach, ul. Zamkowa 4
15:00 - 15:10 - Uroczyste rozpoczęcie Festiwalu, powitanie gości i uczestników - Prezes PTMA oraz Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice
15:10 - 15:20 - Zaprezentowanie autorów filmów, przedstawienie Jury
15:20 - 16:00 - Pierwszy pokaz Festiwalowy
16.00 - 17.30 - Pozakonkursowe prezentacje filmów: "Las cieni" w reżyserii Andrzeja Cichockiego, Astronarium (odc. premierowy) – prof. Maciej Mikołajewski, „Ewolucja gwiazd” (25 min.) projekcja filmu oraz spotkanie z reżyserami filmu Bartoszem Bartosem i Piotrem Bartosem
18:00 - 19:00 - Kolacja w restauracji-kawiarni "Jaga" Rynek 13a
19:00 - 21:00 - Spotkanie integracyjne w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach. Seans w Planetarium.

19.11.2016 r. (sobota)

09:00 - 10.00 - Śniadanie w restauracji-kawiarni "Jaga" Rynek 13a
10:00 - 12:30 - Główny pokaz Festiwalowy - autorzy prezentują swoje filmy
12:30 - 13.30 - Projekcja filmu pozakonkursowego p.t. „Całkowite zaćmienie Słońca 2016 w Indonezji” – spotkanie z twórcami filmu
13:30 - 14:00 - Obrady jury. W tym czasie uczestnicy oglądają filmy 7D w kinie mobilnym.
14:00 - 15:00 - Obiad w restauracji w Zamku Królewskim
15:00 - 16:00 - Zwiedzanie wystaw w Muzeum Zamkowym w Niepołomicach
16:00 - 17:30 - Ogłoszenie wyników Jury, wręczenie nagród, wyróżnień i dyplomów oraz projekcja nagrodzonych filmów. Podsumowanie i zakończenie Festiwalu
18:00 - Uroczysta kolacja w Zamku Królewskim w Niepołomicach oraz koncert muzyczny Piotra Krupy "Ballady Świata i okolic" (Bob Dylan, Leonard Kohen, Jacques Brel i inni po polsku)
Impreza towarzysząca: w godz.10.00 - 16.00 projekcje filmów 7D dla mieszkańców Niepołomic w kinie mobilnym usytuowanym przy Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa

20.11.2016 r. (niedziela)
08:45 - Śniadanie w restauracji-kawiarni "Jaga" Rynek 13a
09:15 - Wyjazd do kina IMAX w Krakowie
10:00 - Seans w kinie IMAX 3D
11:30 - Powrót do Niepołomic
12:30 - Obiad w restauracji-kawiarni "Jaga" Rynek 13a
Wyjazdy uczestników z Niepołomic


Załączniki:
program_ofafa_2016.pdf [517.84 KiB]
Pobrany 336 razy

_________________
Pozdrawiam, Marek Substyk
Portal AstroCD, http://www.astrocd.pl, Forum AstroCD, http://www.forum.astrocd.pl
Sklep AstroCD, Sklep Allegro AstroCD, Obrazek facebook.com/Wydawnictwo.AstroCD
Obrazek Mój profil na Facebooku
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii, Zarząd Główny, http://www.ptma.pl, http://www.forum.ptma.pl, Oddział Katowice, http://www.ptma.astrocd.pl
Urania - Postępy Astronomii (oficjalne czasopismo PTA i PTMA), http://www.urania.edu.pl
tel. 880-184-000, e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
------------------------------------------------------------
Wielka wyprawa Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii na całkowite zaćmienie Słońca. USA 2017.

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 listopada 2016, 13:52 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 maja 2014, 22:11
Posty: 450
Oddział PTMA: Katowice
Zakończył się II Ogólnopolski Festiwal Amatorskich Filmów Astronomicznych (OFAFA 2016). W tym roku w trwającej 3 dni imprezie, udział wzięło kilkudziesięciu autorów prezentujących swoje filmy w konkursie.
Zakwalifikowane do ścisłego finału 20 filmów można było oglądać w ciągu pierwszych dwóch dni konkursowych.
W tym roku nowością były dwie kategorie filmowe „timelapse” i „astronomia ogólna”. W każdej kategorii można było zdobyć nagrody pieniężne: 1000 zł. za miejsce pierwsze, 750 zł. za miejsce drugie, 500 zł. za trzecie miejsce oraz 300 zł. za każde z wyróżnień.

Laureaci w kategorii astronomia ogólna:
Miejsce 1 - Grażyna Lachendro i uczniowie kl. 5b Szkoła Podstawowa nr 2 w Brzeszczach za film pt. „Jak Węgielek z Brzeszcz chciał zostać astronomem”
Miejsce 2 - Kinga Mroziewicz za film pt. „Zanieczyszczenie świetlne - sonda”
Miejsce 3 - Małgorzata Kurcab za film pt. „Astronomy is my life”

Laureaci w kategorii timelapse:
Miejsce 1 - Szczepan Skibicki za film pt. „Sklepienie Niebieskie”
Miejsce 2 - Piotr Potępa za film pt. „W poszukiwaniu gwiazd”
Miejsce 3 - Szczepan Skibicki za film pt. „Astrofotografowie”

Wyróżnienia
Ireneusz Nowak za film „From spring till spring, from dusk till dawn”
Marek Młynarczyk za film „Kampinos National Park”
Mariusz Grabowski za film „Amatorzy Nocnego Nieba”
Sławomir Matz za film pt. „Tranzyt Merkurego - 9 maja 2016 - Wspomnienie zjawiska”
Mariusz Grabowski za film „Zaćmienie na końcu świata”
Weronika Skupień za film pt. „Ponad horyzontem”

Podczas konkursu oprócz filmów festiwalowych można było obejrzeć filmy pozakonkursowe. Były to:
“Las cieni” - Andrzej Cichocki,
Aurora Borealis Iceland 2016 in 4K” - Marek Substyk
“Astronarium” - najnowszy odcinek
“Ewolucja gwiazd” - Bartosz i Piotr Bartos
"Całkowite zaćmienie Słońca 2016 w Indonezji" - Sebastian Soberski i Małgorzata Radomska-Misiak.

Odbyły się również warsztaty filmowe przeprowadzone przez reżysera Andrzeja Cichockiego. Uczestnicy mogli skorzystać z objazdowego kina 7D oraz pokazu w Planetarium w Młodzieżowym
Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach.

Kolejna edycja Festiwalu już za rok!

_________________
Pozdrawiam, Marek Substyk
Portal AstroCD, http://www.astrocd.pl, Forum AstroCD, http://www.forum.astrocd.pl
Sklep AstroCD, Sklep Allegro AstroCD, Obrazek facebook.com/Wydawnictwo.AstroCD
Obrazek Mój profil na Facebooku
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii, Zarząd Główny, http://www.ptma.pl, http://www.forum.ptma.pl, Oddział Katowice, http://www.ptma.astrocd.pl
Urania - Postępy Astronomii (oficjalne czasopismo PTA i PTMA), http://www.urania.edu.pl
tel. 880-184-000, e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
------------------------------------------------------------
Wielka wyprawa Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii na całkowite zaćmienie Słońca. USA 2017.Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 listopada 2016, 13:52 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 maja 2014, 22:11
Posty: 450
Oddział PTMA: Katowice
Ceremonia wręczenia nagródI miejsce w kategorii TimeLapseI miejsce w kategorii Astronomia Ogólna


_________________
Pozdrawiam, Marek Substyk
Portal AstroCD, http://www.astrocd.pl, Forum AstroCD, http://www.forum.astrocd.pl
Sklep AstroCD, Sklep Allegro AstroCD, Obrazek facebook.com/Wydawnictwo.AstroCD
Obrazek Mój profil na Facebooku
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii, Zarząd Główny, http://www.ptma.pl, http://www.forum.ptma.pl, Oddział Katowice, http://www.ptma.astrocd.pl
Urania - Postępy Astronomii (oficjalne czasopismo PTA i PTMA), http://www.urania.edu.pl
tel. 880-184-000, e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
------------------------------------------------------------
Wielka wyprawa Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii na całkowite zaćmienie Słońca. USA 2017.Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 listopada 2016, 19:07 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 maja 2014, 22:11
Posty: 450
Oddział PTMA: Katowice
Czas na 2 miejsca w dwóch kategoriach
_________________
Pozdrawiam, Marek Substyk
Portal AstroCD, http://www.astrocd.pl, Forum AstroCD, http://www.forum.astrocd.pl
Sklep AstroCD, Sklep Allegro AstroCD, Obrazek facebook.com/Wydawnictwo.AstroCD
Obrazek Mój profil na Facebooku
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii, Zarząd Główny, http://www.ptma.pl, http://www.forum.ptma.pl, Oddział Katowice, http://www.ptma.astrocd.pl
Urania - Postępy Astronomii (oficjalne czasopismo PTA i PTMA), http://www.urania.edu.pl
tel. 880-184-000, e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
------------------------------------------------------------
Wielka wyprawa Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii na całkowite zaćmienie Słońca. USA 2017.Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 listopada 2016, 19:58 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 maja 2014, 22:11
Posty: 450
Oddział PTMA: Katowice
A teraz czas na 3 miejsca w Festiwalu
_________________
Pozdrawiam, Marek Substyk
Portal AstroCD, http://www.astrocd.pl, Forum AstroCD, http://www.forum.astrocd.pl
Sklep AstroCD, Sklep Allegro AstroCD, Obrazek facebook.com/Wydawnictwo.AstroCD
Obrazek Mój profil na Facebooku
Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii, Zarząd Główny, http://www.ptma.pl, http://www.forum.ptma.pl, Oddział Katowice, http://www.ptma.astrocd.pl
Urania - Postępy Astronomii (oficjalne czasopismo PTA i PTMA), http://www.urania.edu.pl
tel. 880-184-000, e-mail: astrocd@astrocd.pl (prywatne), m.substyk@urania.edu.pl (Urania-PA), marek.substyk@ptma.pl, zarzad@ptma.pl (PTMA);
------------------------------------------------------------
Wielka wyprawa Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii na całkowite zaćmienie Słońca. USA 2017.Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Czas środkowoeuropejski letni


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group